Boudy a kotce

Polohu kotce byste měli určitě zvážit ještě před jeho umístěním, protože když si pes jednou zvykne na svoje místo, tak byste mu ho už měli nechat. Kotec by měl být co nejdále od sousedova okna, či posezení, také by neměl být hned u chodníku, aby se pes zbytečně nedráždil. Uzavřená strana by měla směřovat k severu, aby tu nejhorší zimu a vítr schytala ona a ne váš pes.

Jak by měl kotec vypadat?

Existuje spousta pejskařů, kteří kotec postaví z toho, co je doma. Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, tak ale počítejte s tím, že kotec bude vaši zahradu hýzdit a také bude dost možné, že se váš pes jednoho dne dostane ven a uteče. Odborná práce by se měla nechat odborníkům.

Co se týče velikosti, vždy byste měli mít na paměti, pro jakého psa kotec pořizujete. Ovšem my vám práci ještě více ulehčíme, vyrábíme kotce na zakázku, takže nám stačí jen udat velikost, jakou si pro svého psa představujete, a kotec je na světě. Samozřejmě jde o kvalitní kotec, který je pevný, opatřený plnými stěnami které chrání proti větru, má dostatečný přesah střechy a tak dále. Také můžete počítat s tím, že vám vyjdeme vstříc i v případě individuálních úprav. Příkladem takového vylepšení je například zateplení, které jistě ocení každý správný chovatel psů. Možná si říkáte, že váš pes je tak velký, že si boudu vyhřeje sám, ovšem tohle je dnes již překonaný mýtus, nejlepší je, poradit se s veterinářem a dle jeho rady dopřát vašemu pejskovi pohodu v zimních měsících.

Protiskluzová podložka je dalším vhodným vylepšením, za které vám může být váš pes vděčný, protože tento prvek zajistí jeho stabilitu v kotci.

Do správného kotce patří pořádná bouda, i tímto sortimentem se zabýváme a opět vám můžeme vyrobit boudu dle vašich představ, respektive dle proporcí vaše pejska. Právě do kotců se nejlépe hodí bouda, která má rovnou střechu, pes se na ní totiž může v letních měsících povalovat.